• Parczew

  dane_s

  Parczew położony jest centralnie w północnej części Województwa Lubelskiego. Obecnie jest siedzibą władz powiatowych i ważnym, lokalnym węzłem komunikacyjnym, który tworzy sieć dróg wojewódzkich z linią kolejową Lublin – Łuków. Oddalone o ok. 50 km przejście graniczne w Sławatyczach stanowi jednocześnie wschodnią granicę Unii Europejskiej. Gmina zajmuje obszar 146 km kwadratowych, a na jej terenie mieszka około 16 tysięcy osób.

 • Doskonałe miejsce dla biznesu

  hutaa

  Parczew doskonale łączy zalety małomiasteczkowego, spokojnego i bezpiecznego życia z rozbudowanym zapleczem około biznesowym. Oferuje doskonałą infrastrukturę drogową, wygodne połączenie kolejowe z Lublinem oraz Warszawą.

  Read more

 • Przyroda

  przyroda

  Jest to jeden z najczystszych, ekologicznie, terenów Polski. Czyste powietrze i przejrzyste wody, a także bogactwo flory i fauny, czynią tę ziemię pod wieloma względami bardzo atrakcyjną. Na przepiękne poleskie krajobrazy składają się tu liczne torfowiska, moczary i jeziora, a przede wszystkim rozległy kompleks Lasów Parczewskich z występującą tu specyficzną roślinnością i licznymi gatunkami fauny.

  Read more

 • RYS HISTORYCZNY

  kosciols

  Parczew należy do najstarszych miast Lubelszczyzny. Prawa miejskie otrzymał w 1401 roku z rąk Władysława Jagiełły, chociaż osada o tej nazwie istniała już wcześniej. W roku 1413, na zjeździe w Horodle, miasto zostało wyznaczone na miejsce sejmów i zjazdów polsko – litewskich. Fakt ten zapoczątkował stabilny rozwój Parczewa, który do końca XVI wieku przeżywał okres swej największej świetności. W owych czasach Parczew był ważnym punktem na mapie politycznej oraz gospodarczej Rzeczypospolitej Obojga Narodów.