Przyroda

przyroda

Jest to jeden z najczystszych, ekologicznie, terenów Polski. Czyste powietrze i przejrzyste wody, a także bogactwo flory i fauny, czynią tę ziemię pod wieloma względami bardzo atrakcyjną. Na przepiękne poleskie krajobrazy składają się tu liczne torfowiska, moczary i jeziora, a przede wszystkim rozległy kompleks Lasów Parczewskich z występującą tu specyficzną roślinnością i licznymi gatunkami fauny.


Każdy, kto będzie chciał poznać te tereny może wybrać jeden z wielu szlaków edukacyjno – przyrodniczych. Liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe zachęcają do powrotu w nasze tereny każdego, szukającego kontaktu z nieskażoną przez cywilizację przyrodą na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają natomiast liczne atrakcje pobliskich jezior Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego.

Przyroda a gospodarka

Tereny wokół Parczewa uznawane są za najlepszy w Polsce obszar do wykorzystania energii słonecznej, zarówno do produkcji energii jak i do szerokiego wykorzystywania ogniw fotowoltaicznych.
W Parczewie dbają o ekologię, przez co dodatkowym atutem jest wyjątkowo czyste środowisko naturalne. To sprawia, iż jest to idealne miejsce do inwestycji w sektorze rolnym.