Czcionka: A- A A+

KULTURA

kul 2   Organizacją życia kulturalnego w mieście i gminie zajmuje sie Parczewski Dom Kultury, który organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Funkcjonuje tu kilkanaście kół zainteresowań m.in.: plastyczne, rękodzieła artystycznego, muzyczne, modelarskie, teatralne, wokalne i taneczne. Prowadzona jest nauka języka angielskiego. Działają przy nim też zespoły muzyczne; wśród nich znana w kraju i za granicą Parczewska Kapela Podwórkowa „Taaka Paka". Starsi mieszkańcy działają w prowadzonym przez PDK „Klubie Seniora". Prężnie działa też Foto-Klub zrzeszający pasjonatów tej dziedziny twórczości artystycznej. Ukoronowaniem pracy fotografików jest coroczna wystawa oraz wydawany kalendarz, w którym w charakterze modelek występują najpiękniejsze dziewczęta z Parczewa i okolicznych miejscowości.

 

kul 0   PDK jest organizatorem wielu imprez o zasięgu lokalnym i regionalnym, a nawet ogólnopolskim. Najważniejsze wśród nich to: Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych, Dni Parczewa, Parczewska Jesień Kulturalna, Parczewskie Spotkania Orkiestr Dętych, Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parczewie i Jarmark Jagielloński. Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszą się organizowane od kilku lat wystawy z pracami malarzy, rzeźbiarzy, fotografów oraz twórców rękodzieła.

 

kul 3   Chlubą miasta jest działająca od 1998 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Urzędu Miejskiego w Parczewie. Tworzą ją młodzi ludzie z Parczewa i okolic. Orkiestra uświetnia wszystkie uroczystości państwowe organizowane w mieście i uczestniczy w najważniejszych imprezach kulturalnych. Młodzi muzycy wielokrotnie mieli okazję prezentować swoje umiejętności na regionalnych festiwalach i przeglądach orkiestr zajmując niezmiennie czołowe miejsca. Ważnym elementem lokalnej kultury są zespoły artystyczne działające w parczewskich szkołach.

  

kul 5   Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie ze swoimi filiami w Przewłoce i Tyśmienicy propaguje czytelnictwo wśród mieszkańców. W czytelni istnieje możliwość skorzystania z Internetu oraz bogatej oferty czasopism i wydawnictw książkowych. Wzbogacany corocznie o nowości księgozbiór sprawia, że placówka jest chętnie odwiedzana przez czytelników wszystkich grup wiekowych.

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

SIP Parczew

logo-sip-przyjaznyparczewski

Karta Dużej Rodziny

smal kdr parczew

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss