Czcionka: A- A A+

WSPÓŁPRACA PARCZEW - LUBOML

luboml   Kontakty pomiędzy samorządami obu miast zostały nawiązane w roku 2008. W dniu 19 grudnia 2008r. radni Rady Miejskiej w Parczewie wyrazili uchwałą wolę zawarcia umowy w sprawie współpracy międzynarodowej pomiędzy Gminą Parczew a miastem Luboml.
    Obie strony zobowiązały się do wymiany informacji dotyczących  możliwości nawiązania współpracy ze strukturami europejskimi, organizacjami pozarządowymi i samorządami z Polski i Ukrainy (w celu zaangażowania i wykorzystania zasobów finansowych funduszy Unii Europejskiej).
   Będziemy organizować wymianę delegacji i grup artystycznych, sportowców i młodzieży szkolnej, a także zachęcać naszych przedsiębiorców do uczestnictwa w wystawach, targach i jarmarkach. Planujemy aktywną współpracę w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację wspólnych przedsięwzięć także w zakresie turystyki, samorządności lokalnej oraz ekologii i przedsiębiorczości.
Położony kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Luboml jest ukraińskim miastem, a zarazem siedzibą „rejonu” w „obwodzie” wołyńskim. Liczy ok. 10,5 tys. mieszkańców.

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

Karta Dużej Rodziny

smal kdr parczew

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss