Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie oraz Gmina Parczew zorganizowali w dniu 19 Listopada 2023 w sali MOSiRU przy Al. Jana Pawła II III Edycję Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Parczewa. Impreza miała zasięg regionalny i była skierowana do młodzieży i osób dorosłych w celu aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz upamiętnienia kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorzy rozlosowali zawodników do drabinki turniejowej w systemie do dwóch porażek. Rywalizacja była bardzo interesująca i stała na bardzo dobrym poziomie sportowym. Zawodnicy rozgrywali mecze do trzech wygranych setów. Po rozegraniu dwóch serii gier, najlepsi zawodnicy spotkali się w półfinałach. Najpierw Mirosław Korpysz z Paszenek sprawił niespodziankę pokonując Łukasza Litwiniuka z Siedlec 3:2, następnie w drugim półfinale Bartłomiej Niedźwiedź z Lublina pokonał Bartosza Romaniuka z Parczewa 3:0. W finale parczewskiego turnieju Bartłomiej Niedźwiedź z Lublina pokonał w setach 3:1 Mirosława Korpysza z Paszenek. W meczu o 3 miejsce w imprezie Łukasz Litwiniuk pokonał w trzech setach 3:0 Piotra Rolę z Paszenek. Najlepszych 3 zawodników turnieju nagrodzonych zostało Pucharami Burmistrza Parczewa oraz upominkami rzeczowymi. Słowa podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Parczewa za wsparcie imprezy oraz dla Pana Grzegorza Kazanowskiego z referatu inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Parczewie i organizatorów Parczewskiego MOSiRu za pomoc i sprawne przeprowadzenie imprezy.