DSC 6340     W dniu 3 czerwca 2018r na terenie MOSiR w Parczewie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne atrakcje. Scena w tym dniu oddana została we władanie dzieci i młodzieży, gdzie w koncercie „Dzieci dzieciom" zaprezentowały się parczewskie talenty.
Grupa przedszkolna z Przedszkola Nr 1
Solistki z Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce
Zespół taneczny „BLASK”, zespół wokalny „Trója na szynach” oraz soliści: Julia Harasimowicz, Karolina Cur, Barbara Niziołek, Mikołaj Kowalik oraz kl III A ze Szkoły Podstawowej nr 2
Grupa przedszkolna z Przedszkola Nr 2
Zespół z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno- Językowego „ Skowronek”
Solistki ze Szkoły Podstawowej nr 1
Chór szkolny, kl. I A i kl. I B oraz soliści : Maja Trochunowicz, Olga Gołacka, Hubert Zielonka oraz Martyna Gomółka ze Szkoły Podstawowej nr 3
Zespoły taneczne z Parczewskiego Domu Kultury.
     Nie zabrakło tego dnia atrakcji, z których mogli skorzystać dzieci oraz ich rodziny. Były zabawy dla dzieci i dorosłych, wesołe miasteczko, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami. Konkursy na scenie przeprowadzili: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna, Koło Łowieckie „DANIEL 49”. W programie znalazły się także konkurencje sportowo-rekreacyjne dla rodzin przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oczywiście nie zabrakło też stoisk z atrakcjami, które przygotowali: Stowarzyszenie ASG I Batalion , Koło Łowieckie „DANIEL 49”, Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie - Caritas Diecezji Siedleckiej , Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna, Niepubliczne Przedszkole Artystyczno- Językowe „ Skowronek” i Parczewski Dom Kultury.
     Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy służb ratowniczych przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Rejonową Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Parczewie. Na festynie nie zabrakło również policjantów Komendy Powiatowej Policji.