DSC 1241Z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę obchody Święta Niepodległości w Parczewie były wyjątkowo uroczyście świętowane.W Wigilię Święta Niepodległości odbył się koncert „Niepodległość niejedno ma imię - historia Polski pieśnią pisana...” podczas którego, mieliśmy okazję wysłuchać pięknych utworów patriotycznych w wykonaniu Katarzyny Góras TRIO oraz operetkowych prezentowanych przez solistów Opery Śląskiej, a także recitalu Klaudii Drożdżyk. Po koncercie zapłonął Ogień Niepodległości przy którym Burmistrz Parczewa odczytał odezwę Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali pieśń „My pierwsza brygada”.

W dzień Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada odbył się uroczysty pochód mieszkańców Parczewa oraz przedstawicieli samorządu, instytucji publicznych i pocztów sztandarowych. Przy akompaniamencie pieśni narodowych, granych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą w Parczewie, złożono kwiaty pod pomnikami Niepodległości oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie w Bazylice Mniejszej odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych z kontekstem historycznym w wykonaniu artystów Filharmonii  im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorom tych uroczystości tj. Zarządowi Powiatu w Parczewie, Dziekanowi Dekanatu Parczewskiego oraz Dyrekcji i pracownikom Parczewskiego Domu Kultury w Parczewie.