Tenis Stołowy 2021 - grafika oglądowaMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie przeprowadził w dniu 12 grudnia 2021 w Sali MOSiRU przy AL. Jana Pawła II 1 I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa w nowym sezonie 2021/2022. Impreza zgromadziła na starcie 27 zawodników z naszego regionu, rywalizujących o miano najlepszego zawodnika Grodu Parczewa. Turniej został rozegrany systemem do dwóch porażek. Zawody stały na wysokim amatorskim poziomie i dostarczyły wielu emocji. Większość meczy była bardzo wyrównana i kończyła się rezultatem 3:2. Zawodnicy rozegrali ponad 50 pojedynków. Najlepszym zawodnikiem I Turnieju Parczewskiego Grand Prix został Maciej Adamiak ze Skórca k/Siedlec który pokonał w finale Grzegorza Sajnaja z Kociej Góry k/Łęcznej w stosunku setów 3:2. Po lewej stronie drabinki prym wiedli Adam Kaczor z Parczewa ,Marek Sałaga z Lublina , Zbigniew Burdzicki z Białej Podlaskiej oraz Dariusz Abramowicz z Kolana. Kolejno, najpierw Adam Kaczor ograł Dariusza Abramowicza, a Marek Sałaga Zbigniewa Burdzickiego. Następnie Adam Kaczor zwyciężył Marka Sałagę 3:1. Dzięki tym zwycięstwom zapewnił sobie prawo gry o drugie miejsce w turnieju. W tym pojedynku, stanęli naprzeciwko siebie Grzegorz Sajnaj przegrany pojedynku finałowego i Adam Kaczor, zwycięzca z lewej strony drabinki turniejowej. Ciekawostką jest to , że w eliminacjach lepszy był Grzegorz Sajnaj wygrywając 3:2, natomiast w walce o 2 miejsce pomimo że Adam Kaczor przegrywał już 0:2 to ostatecznie po bardzo dobrym pojedynku zwyciężył 3:2 i to on został vice mistrzem imprezy. Na 3 pozycji znalazł się Grzegorz Sajnaj, a czwarty był Marek Sałaga. Wszystkie wyniki zostaną wliczone do Ogólnej Klasyfikacji Grand Prix Parczewa. Przypomnijmy, że cały cykl składa się z 4 takich turniejów. Kolejny 2 turniej odbędzie się 9 stycznia 2022 roku. Na który już serdecznie zapraszamy.

Wyniki końcowe Grand Prix Parczewa w dniu 12 grudnia 2021 r. - plik pdf

Najlepszych 4 zawodników ogólnej klasyfikacji po 4 rozegranych turniejach zostanie nagrodzonych przez organizatorów cennymi nagrodami rzeczowymi , Pucharami, Medalami Burmistrza Miasta Parczewa. Zakończenie imprezy w marcu 2022 roku.