DSC00390 LargeBieżący rok jest szczególnie ważny dla każdego Polaka, ponieważ właśnie przypada jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W celu godnego uczczenia i podkreślenia szczególnej doniosłości tego wydarzenia oraz z okazji państwowych świąt narodowych winniśmy wyeksponować flagi narodowe. Dla mieszkańców gminy Parczew został przygotowany zestaw flag do ich wywieszenia.
W poniedziałek (30 kwietnia) Burmistrz Parczewa przekazał mieszkańcom kilkaset flag.
Zachęcał do wywieszenia flag (na domach, budynkach, balkonach) 2 maja z okazji przypadającego Dnia Flagi RP oraz 3 maja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. Wszystkich przybyłych zachęcał również do udziału w patriotycznym pochodzie 3 – majowym.
Przedstawiamy krótki fotoreportaż z dzisiejszego spotkania.