Parczew Siemien     1 sierpnia w Urzędzie Gminy w Siemieniu odbyło się podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Parczew - Siemień. Wykonawcą tej największej inwestycji drogowej w historii Powiatu Parczewskiego jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych SA w Parczewie. W jej ramach przebudowane zostanie prawie 10 km drogi w tym m.in.: przebudowa nawierzchni, chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżka rowerowa oraz parking przy przystanku Parczew Kolejowa.
     Wartość inwestycji, której zakończenie planowane jest na 30 listopada 2019, to ponad 14 mln złotych z czego około 4 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, a pozostałą część finansują: Starostwo Powiatowe, Gmina Parczew i Gmina Siemień.
     Remont drogi Parczew – Siemień jest częścią dużej inwestycji, której liderem jest Starostwo Powiatowe w Lublinie i realizowanej w ramach projektu pn. „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju w ramach RPO WL, Oś Priorytetowa 8: Mobilność regionalna i ekologiczny transport, Działanie 8.2 Lokalny układ transportowy. Wartość całkowita projektu to ponad 210 mln zł.