Paweł Kędracki, Burmistrz Parczewa, uczcił pamięć wielkiego Polaka, ojca świętego Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierci.

19 lat temu, 2 kwietnia, zmarł Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, wykładowca i profesor KUL, filozof, poeta, święty Kościoła Katolickiego.

W okresie 27 letniego pontyfikatu Jana Pawła II w Polsce dokonała się transformacja ustrojowa, a papież Polak często zajmował jednoznaczne stanowisko potępiające ustrój i ówczesne, komunistyczne władze. Polacy znajdowali w jego słowach ukojenie i motywację do działania w tych trudnych czasach.

W dniu dzisiejszym wspominamy osobę Jana Pawła II, którego postawa i działalność miała ogromne znaczenie dla wielu Polaków, ale też pozostaje ceniona w różnych zakątkach współczesnego świata.

Paweł Kędracki, Burmistrz Parczewa, uczcił pamięć ojca świętego Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierciPaweł Kędracki, Burmistrz Parczewa, uczcił pamięć ojca świętego Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierciPaweł Kędracki, Burmistrz Parczewa, uczcił pamięć ojca świętego Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierci